Компанія Parr Instrument була заснована професором хімії з Університету Іллінойсу Семюелем Вілсоном Парром (S.W. Parr) в 1899 році в місті Шампейн, штат Іллінойс. Компанія називалася Standard Calorimeter Company.
Парр став відомий завдяки своїй роботі у сфері промислової хімії та хімічної інженерії. Він відкрив стійкий до корозії та кислот сплав ілліум на основі нікелю, який використовувався як замінник платини у котлах та в інших умовах високотемпературного виробничого процесу. Винайшов пероксидний калориметр Парра для вимірювання теплотворної здатності вугілля. Калориметр Парра та інші прилади для тестування палива сприяли розвитку ринку великих запасів бітумінозного вугілля, доступного в Іллінойсі. Парр також сформулював методи та стандарти промислових контрактів.
У 1908 році Парр став членом Американської асоціації сприяння розвитку науки. У 1926 році отримав медаль Чендлера Колумбійського університету, а у 1928 році був обраний президентом Американського хімічного товариства.
У 1911 році діяльність компанії Standard Calorimeter була перенесена в Іст-Молін, штат Іллінойс. Там розміщувалося виробництво калориметрів і ливарний цех для виробництва кислотостійких, нержавіючих сплавів, розроблених професором Парром.
У 1927 році компанія Standard Calorimeter об'єдналася з C.F. Burgess Laboratories з Медісона, штат Вісконсин, щоб створити нову фірму під назвою Burgess-Parr Company.
Це співробітництво було розірвано в 1933 році. Берджес зберіг у сфері своїх інтересів напрямок корозійностійких сплавів, а нещодавно зареєстрованій компанії Parr Instrument під керівництвом сина засновника — Гарольда Л. Парра відійшло виробництво калориметрів і лабораторних приладів.
Під час Другої світової війни компанія виробляла високоточні деталі машин за контрактами з військовими постачальниками, продовжуючи виробництво калориметрів та іншого лабораторного обладнання в обмеженому обсязі, через зниження доступності критичної сировини.
Після Другої світової війни компанія представила нову лінійку лабораторних посудин для аналізу під тиском і апаратів для проведення хімічних реакцій і випробувань при високих температурах і тиску, що незабаром стало частиною бізнесу, що швидко розвивався.
За 125 років існування компанія Parr Instrument створила чудову репутацію серед хіміків і вчених у всьому світі як надійний постачальник високоякісного лабораторного обладнання.
Зараз ця приватна корпорація займається розробкою, виробництвом і продажем лабораторних інструментів і приладів для тестування пального, а також обладнання для проведення хімічних реакцій під дією високих температур та тиску.
Реакційні посудини для роботи під тиском виробництва Parr Instrument включають як стандартні конструкції, так і обладнання, виготовлене на замовлення для лабораторних установок та міні-пілотних заводських установок. Це обладнання, що працює під тиском, використовується в багатьох хімічних, нафтохімічних, фармацевтичних і біотехнологічних дослідницьких, розробних і контрольних лабораторіях.
Калориметри Парра використовуються для тестування різних видів твердого і рідкого палива, харчових продуктів та інших горючих матеріалів.
За видатні досягнення в експортній діяльності Міністерство торгівлі США у 1982 році присудило компанії Президентську нагороду «E» («Excellence in Exporting»). Цю нагороду отримують компанії, які демонструють стабільний та значний прогрес у міжнародній торгівлі.
У 1988 році, як продовження цієї нагороди, компанії була присуджена додаткова «E Star» («Зірка E») за зростаючі успіхи в експортній діяльності.
Понад шістдесят відсотків усіх продажів Parr зараз припадає на користувачів за межами Сполучених Штатів. Загальну систему забезпечення якості було сертифіковано на відповідність стандарту ISO 9001:2015. Parr Instrument також має сертифікат ASME та Європейський сертифікат PED щодо проектування та випробування посудин під тиском, а також сертифікат CSA щодо електробезпеки.
Автоматичний калориметр моделі 6400 є найсучаснішим представником приладів серії 6000 виробництва Parr Instrument, створених для визначення теплоти згоряння твердих та рідких зразків палива: вугілля, коксу, нафти та ін.