+380 (48) 740-46-77

Запит на сервіс

Вступ

Основні правила експлуатації і обслуговування УФ-спектрофотометрів викладені в оригінальному керівництві користувача «Керівництво користувача спектрометрів Lambda 25, 35,45».

Основне призначення даного документа - інформаційно-прикладне забезпечення користувача для виконання рутинних сервісних процедур, що не вимагають обов'язкової присутності представника сервісної служби авторизованого дистриб'ютора «PerkinElmer» по Україні SokTrade.

Всі описувані в цьому посібнику процедури і дії рекомендується виконувати в тому порядку, в якому вони викладені. Порушення послідовності тих чи інших дій з налагодження обладнання може привести до його збоїв в роботі або виходу з ладу.

Короткий огляд

В УФ-спектрофотометрах фірми Perkin Elmer Lambda 25, 35 в якості джерел світла використовується два типи джерела - галогенова (далі «Гал») і дейтерієва (далі «Д2») лампи. В середньому, час роботи Гал-лампи складає близько тисячі годин, Д2-лампи близько двох тисяч годин. У реальності, час напрацювання на відмову може змінюватися в залежності від частоти використання обладнання і спектрального діапазону, в якому працює користувач. Також варто мати на увазі, що в силу специфіки конструкції дейтерієвої лампи, а також високої плинності газу «водню» і його ізотопів (в даному випадку дейтерію), незалежно від типу експлуатації, включений він в мережу живлення чи ні, джерело Д2-випромінювання з часом розрядиться. При включенні обладнання відбувається його ініціалізація у відповідності зі «вшитою» внутрішньої програмою. Процедура полягає в наступному: включається дейтерієва лампа, включається галогенова лампа, колесо фільтрів повертається стартовою позицією ( «трикутник») в канал, потім, зробивши два оберти, стає вільною апертурою ( «прямокутник») в той же канал, монохроматор розгортається дзеркальної частиною решітки і прилад проходить внутрішню калібрування по «білому світу»; після цього відбувається перемикання дзеркала між «Гал» і «Д2» лампами і в оптичний канал починає світити дейтерієва лампа, обладнання проходить калібрування по референсним пікам Д2-джерела, обертаючи колесо фільтрів і монохроматор, відсікаючи необхідні довжини хвиль; на фінальній стадії включення, знову відбувається перемикання дзеркала і в каналі знову виявляється світло галогенової лампи, колесо фільтрів стає в позицію «подвійний фільтр» (парні скла - рудий з прозорим).

Оптична схема УФ-спектрофотометрів PerkinElmer Lambda 25,35

Так як модифікація програмного забезпечення UVWinLab, призначена для управління приладами рутинного типу, класу «Lambda 25,35» не веде облік таймінгу експлуатації ламп, єдиним способом дізнатися час заміни ламп - це вихід самого джерела з ладу. Тому користувачеві рекомендується мати, принаймні, один запасний комплект.

В даному розділі описана Постадійний процедура заміни ламп, перелік системних повідомлень і проста діагностика, яка дозволить встановити і усунути несправність, в разі відмови одного або другого джерела.
Процедура заміни джерел світла для УФ-спектрофотометрів Перкін Елмер Lambda 25 і Lambda 35, в тому числі, описана і в основному керівництві користувача.

Симптоми

У цьому розділі перераховані основні симптоми, які можуть з високою часткою ймовірності вказувати на збій в роботі ламп.

  1. При рутинних скануваннях зразка виникає нетиповий або аномальної високий шум у видимій області (340 - 1100 нм), при цьому в області роботи дейтерієвої лампи (340 - 190 нм) рівень шумів різко знижується - рішення - замінити галогеновую лампу.
  2. При рутинних скануваннях зразка виникає нетиповий або аномальної високий шум в ультрафіолетовій області, при цьому в області роботи галогенової лампи (1100 - 340 нм) рівень шумів різко знижується - рішення - замінити дейтерієву лампу.
  3. При роботі з концентраційними методами, коли калібрувальна довжина хвилі або пік знаходяться у видимому діапазоні (1100 - 340 нм) виникають сильні розбіжності в результатах вимірювань (розбіжність з попереднім аналізом або невідтворюванність в заданій похибці) - рішення - замінити галогеновую лампу (якщо виключена помилка пробопідготовки).
  4. При роботі з концентраційними методами, коли калібрувальна довжина хвилі або пік знаходяться в ультрафіолетовому діапазоні (340 - 190 нм) виникають сильні розбіжності в результатах вимірювань (розбіжність з попереднім аналізом або невідтворюванність в заданій похибці) - рішення - замінити дейтерієву лампу (якщо виключена помилка пробопідготовки ).
  5. При контролі по «білому світу» на світловій плямі всередині кюветного відділення видно потемніння і нерівномірності світимості - спеклась спіраль - рішення - замінити галогеновую лампу.
  6. При запуску програмного забезпечення UVWinLab і старті методу вимірювання, система видає повідомлення про помилку: «The instrument's calibration has failed» - в даному випадку рекомендується провести інспекцію оптичних вузлів і блоків спектрофотометра, швидше за все, одна з ламп була некоректно встановлена ​​в тримач.

Заміна галогенової лампи

Дана процедура також описана в стандартному керівництві користувача. У цьому керівництві, процес перестановки «Гал»-Джерело описаний з позиції більшого комфорту для фахівця, що виконує заміну.

  1. Використовуючи хрестову викрутку відповідного розміру, послабити і витягти два гвинти (праворуч і ліворуч від кюветного відділення), що утримують основну захисну кришку обладнання.
  2. Підняти вгору кришку кюветного відділення і дбайливо потягнути її рукою вгору, вивільнивши з пазів кріплення.
  3. Підняти захисну декоративну панель приладу.
  4. У лівій частині приладової схеми обладнання демонтувати радіаторну решітку блоку ламп, використовуючи для цього шестигранний ключ, який входить до комплекту поставки, послабити і витягти два гвинти, після цього зняти решітку.
  5. Галогеновая лампа знаходиться ближче до задньої стінки блоку ламп; для вилучення джерела необхідно послабити кріпильний гвинт і акуратним рухом руки вгору витягнути лампу разом з посадковим кріпленням.
  6. Провести заміну збірки джерела, для цього необхідно від'єднати живлення від відпрацювавшої лампи, підключивши його до нової, наполегливо рекомендується не торкатися плафона нового джерела пальцями.
  7. Встановити галогенове джерело світла разом з пред'юстірованним утримувачем назад в відповідне кріплення блоку ламп; звернути особливу увагу на відповідність роз'єму в нижній частині утримувача лампи зі шпинделем кріплення всередині блоку ламп приладу; в разі невідповідності, тримач джерела встане нерівно і світло від галогенової лампи, частково або повністю, перестане проходити через апертури оптичної схеми приладу, що може спричинити за собою передстартовий збій процедури автоматичного калібрування.
  8. Правильне позиціонування джерела в кріпленні блоку ламп виглядає наступним чином (утримувач джерела повинен щільно прилягати до кріплення).

Заміна дейтерієвої лампи

Дана процедура також описана в стандартному керівництві користувача. У цьому керівництві, процес перестановки «Д2» -Джерело описаний з позиції більшого комфорту для фахівця, який виконує заміну. Процес заміни дейтерієвої лампи, в цілому, ідентичний процедурі описаної для галогенової лампи.

  1. Відтворити по пунктам процедуру заміни «Гал»-Джерело по пунктам з 1-ого по 4-ий.
  2. Дейтерієва лампа знаходиться ближче до фронтального краю приладу; для вилучення джерела необхідно послабити кріпильний гвинт і акуратним рухом руки вгору витягнути лампу разом з посадковим кріпленням.
  3. Провести заміну збірки джерела, для цього необхідно від'єднати живлення від відпрацювавшої лампи, підключивши його до нової, наполегливо рекомендується не торкатися плафона нового джерела пальцями (роз'єм живлення Д2-лампи знаходиться на окремій панелі біля лівого краю блоку ламп і являє собою білий трьохконтактний ключ-замок - для розмикання замку необхідно стиснути утримувачі і потягнути на себе коннектор).
  4. Встановити дейтерієве джерело світла разом з пред'юстірованним держателем назад в відповідне кріплення блоку ламп; звернути особливу увагу на відповідність роз'єму в нижній частині утримувача лампи зі шпинделем кріплення всередині блоку ламп приладу; в разі невідповідності, утримувач джерела встане нерівно і світло від Д2-лампи, частково або повністю, перестане проходити через апертури оптичної схеми приладу, що може спричинити за собою передстартовий збій процедури автоматичного калібрування:
  5. Правильне позиціонування Д2-джерела в кріпленні блоку ламп виглядає наступним чином (утримувач джерела повинен щільно прилягати до кріплення).

Контроль коректного позиціонування джерел

Для старту процедури контролю установки джерел світла, необхідно встановити радіаторну решітку назад, закрити декоративну панель і встановити кришку кюветного відділення.

Після цього включити прилад. У момент ініціалізації обладнання «Lambda 25,35» не повинно видавати будь-яких гучних і протяжних сторонніх звуків. При стартовій перевірці в блоці ламп, крізь декоративну пластмасову решітку зеленого світла повинно стати видно «білий світ» галогенової лампи. Через деякий час світло згасне. Прилад перемкне дзеркало в позицію Д2-лампи. Через 2-3 хвилини галогенове джерело повинен знову спалахнути. Після цього необхідно запустити управляюче програмне забезпечення UVWinLab.

У вікні, вибрати закладку «Instruments», в ній «Lambdda * 5» і «Manual Control».

У новому вікні «Manual Control», відзначити осередок «Alignment mode» та натиснути кнопку «Apply».

Дана програмна процедура повертає грати монохроматора дзеркальною стороною, виводячи корисний сигнал приладу на «біле світло». Якщо програмне забезпечення відпрацьовує коректно, в полі відображення поточних довжин хвиль монохроматора повинні загорітися нулі.

Тепер необхідно перевірити коректність установки ламп. Для цього помістіть фрагмент білого паперу всередину кюветного відділення. Якщо лампа в утримувач встановлена ​​правильно, то в кюветному відділенні повинна мати місце наступна картина: світлові плями повинні мати прямокутну форму висотою близько сантиметра, відображатися на білому тлі яскраво і бути рівномірно заповнені світлом.


Якщо у вас виникли труднощі з виконанням описаних процедур, звертайтеся в сервісний відділ компанії SokTrade по телефону: 048-757-87-88

Лабораторне обладнання SocTrade | Мапа сайту
Дизайн сайту — «Sponge»