Щороку приблизно дев'ять мільйонів тонн пластику потрапляє в наші озера, річки та океани з наземних джерел. Ці матеріали зберігаються в навколишньому середовищі, де вони розпадаються на більш дрібні частинки, які називаються мікро- та наночастинками.
Мікропластик поділяється на два типи — первинний та вторинний. Первинний мікропластик потрапляє безпосередньо у навколишнє середовище. До них відноситься мікробісер, що міститься в засобах особистої гігієни, пластикові гранули, що використовуються в промисловому виробництві, і пластикові волокна, що використовуються в синтетичному текстилі.
Вторинний мікропластик утворюється в результаті розпаду більших пластиків. Як правило, великі пластмаси піддаються вивітрюванню під впливом хвиль, вітру та ультрафіолетового випромінювання.
На жаль, мікропластик не піддається біологічному розкладанню і може накопичуватися в навколишньому середовищі протягом сотень років.
Джерела походження мікропластику:
Мікропластик складається з атомів вуглецю та водню, пов'язаних між собою в полімерні ланцюги. Інші хімічні речовини, такі як фталати, полібромовані дифенілові ефіри (ПБДЕ) та тетрабромбісфенол А (ТББФА), також можуть бути присутніми. Багато з цих хімічних добавок можуть вимиватися з пластику після потрапляння в навколишнє середовище.
Крім того, мікропластикові частинки були виявлені в більш ніж 114 водних видах, від зоопланктону і дрібної риби до великих морських хижаків і птахів. Дослідження продовжуються з метою визначення впливу хімічних забруднювачів та частинок пластику на навколишнє середовище та здоров'я людини.
Розпад мікропластику:
Існує багато різних видів пластмас, кожен з яких має унікальну структуру і хімічний склад. Розпад пластику поділяється на два процеси — хімічний і фізичний.
У період з 1950 по 2015 рік було утворено приблизно 6 300 мільйонів тон пластикових відходів. За оцінками дослідників, до 2050 року кількість пластикових відходів на звалищах і в навколишньому середовищі досягне 12 000 мільйонів тонн.
Для підвищення обізнаності про потенційну небезпеку пластикового забруднення такі організації, як Програма ООН з навколишнього середовища, проводять освітні кампанії в більш ніж 100 країнах, заохочуючи повторне використання та переробку пластику.
У 2015 році в США був прийнятий Закон про воду без мікрочастинок, який забороняє виробництво і розповсюдження змивних косметичних засобів, що містять пластикові мікрочастинки. Багато інших країн наслідували цей приклад.
Також проводяться численні міжнародні дослідження, спрямовані на краще розуміння потоку мікропластику в екосистемі та його потенційного впливу. У багатьох частинах світу також докладаються зусилля для створення циркулярного економічного рішення, зосередженого на переробці та повторному використанні пластмас, а не на їх викиданні.
Коли справа доходить до аналізу мікропластику, наші передові технології, комплексні рішення і корисні ресурси надають підтримку, необхідну для швидкого і точного тестування. Ознайомтеся з нашими технологіями нижче.
ІЧ-Фур’є спектрофотометр Spectrum Two
Система Spectrum Two™ прокладає шлях до простоти експлуатації, поєднуючи чудову продуктивність з конструкцією, що не потребує технічного обслуговування. Надзвичайно універсальна, ця система здатна вирішувати широкий спектр завдань. Крім того, рівень продуктивності може бути налаштований відповідно до вимог Ваших щоденних ІЧ-аналізів.
Ключові особливості:
ІЧ-Фур’є система візуалізації Spotlight 400
Наша ІЧ-Фур'є система візуалізації Spotlight™ 400 розроблена з використанням найсучасніших технологій, які забезпечують інтелектуальну автоматизацію та розширені можливості аналізу. Система включає в себе кілька унікальних можливостей для підвищення продуктивності, а також систему візуалізації ППВВ (ATR), яка дозволяє збирати інфрачервоні зображення надзвичайно малих зразків з високою роздільною здатністю.
Ключові особливості:
ІЗП-МС одинарних частинок
Характеристика наночастинок за допомогою звичайних ручних методів може зайняти кілька годин. Проте ІЗП-МС NexION®, як аналізатор одинарних частинок, має унікальні можливості для вирішення завдань виявлення наночастинок і дослідження наноматеріалів, забезпечуючи специфічність, роздільну здатність і чутливість, необхідні для отримання швидких і надійних результатів.
Ключові особливості:
Суміщенні технології
Використовуючи суміщенні термогравіметричну інфрачервону газову хроматографію/мас-спектрометрію (ТГ-ІЧ-ГХ/МС), Ви створюєте потужний підхід для аналізу невідомих сумішей, визначення їх основних компонентів і виявлення добавок або домішок. Наша високоточна система ТГ-ІЧ-ГХ/МС з термостатуємою трансферлінією забезпечує гнучкість трансформування з режиму ТГ-ІЧ-ГХ/МС в режим ТГА, ІЧ, ГХ/МС і/або ГХ швидко і легко.
Основні характеристики:
Нове покоління ІЧ-спектрометрів значно спрощує вирішення широкого спектра аналітичних завдань, при цьому має компактні розміри, підвищену надійність і гарантує високу точність результатів. Завдяки герметичній конструкції, з окремими універсальним відсіком для розміщення різних зразків прилад може використовуватися як в приміщенні лабораторії, так і за її межами.
Створені компанією PerkinElmer системи ІЧ-Фур'є візуалізації Spotlight дозволяють проводити аналіз на вміст мікропластику різноманітних зразків: морської та прісної води, осадових порід, повітря, біологічних матеріалів, побутових та споживчих товарів.
Нове покоління мас-спектрометрів з індуктивно-зв'язаною плазмою серії NexiON.
Передова автоматизована платформа газової хроматографії наступного покоління, рішення для ГХ/мас-спектрометрії та автоматичний автосамплер зі змінною конфігурацією в одному приладі.