+380 (48) 740-46-77

Сірка загальна

Аналізатори загального вмісту сірки 

Визначення масової частки сірки в нафтопродуктах дуже важливо в таких сферах, як нафтохімічна, газопереробна та газопровідна галузі. Якість нафтопродуктів, а відповідно й вартість, залежать від кількості присутньої в них сірки. Визначення вмісту сірки в нафті та продуктах її переробки необхідно також для різних технологічних процесів і виробничих цілей. Методи визначення вмісту загальної сірки нормуються багатьма стандартами та технічними регламентами.

Сірка в нафтопродуктах може знаходитися у вигляді різних сполук, а саме сірководень, елементарна сірка, продукти окислення сірководню, меркаптани, сульфіди, сульфокислоти та інші сполуки. Підвищений вміст сірки та її з'єднань у нафтопродуктах — небажане явище. Сполуки сірки негативно впливають на якість нафтопродуктів, викликають корозію та прискорений знос обладнання, збільшення кількості відкладень, а викиди в атмосферу продуктів горіння — оксидів сірки погіршують екологію.

Норми щодо максимального вмісту сірки в нафтопродуктах постійно посилюються.

Існує безліч способів визначення сірки. Найбільш точними, надійними, недорогими в обслуговуванні та економічно ефективними аналізаторами вмісту сірки є прилади, що використовують метод рентгенофлуоресцентної спектрометрії.

Основні принципи рентгенофлуоресцентної спектроскопії 

Рентгенівська флуоресценція (XRF) є потужним кількісним і якісним аналітичним інструментом для елементного аналізу складних зразків. Цей метод є швидким, точним, неруйнівним і зазвичай вимагає лише мінімальної підготовки зразка.

Як працює XRF? Елементи у зразку піддаються впливу рентгенівського випромінювання високої інтенсивності. У відповідь вони починають виділяти флуоресцентне рентгенівське випромінювання на рівнях енергії, унікальних для цих елементів.

Надписи на малюнку:

X-Ray Source — Джерело рентгенівського випромінювання

Polycapillary Focusing Optic — Полікапілярна фокусуюча оптика

Sample — Зразок

Detector — Детектор

Основні компоненти всіх XRF-спектрометрів — це джерело, зразок і система визначення. Джерело опромінює зразок, а детектор вимірює флуоресцентне випромінювання, яке виділяє зразок. У більшості випадків XRF джерелом є рентгенівська трубка. Альтернативою є радіоактивне джерело або синхротрон. Існує два основних типи XRF-аналізаторів, які використовують енергодисперсійну рентгенівську спектроскопію (EDXRF) та рентгенофлуоресцентну спектроскопію з хвильовою дисперсією (WDXRF).

Полікапілярна фокусуюча оптика збирає випромінювання від джерела рентгенівського випромінювання та направляє інтенсивний монохроматичний рентгенівський промінь мікронного розміру на поверхню зразка. Це забезпечує високу роздільну здатність та покращений елементний аналіз, дозволяє визначати слідові кількості елементів.

Аналізатори вмісту сірки в нафті та нафтопродуктах 

Американська компанія XOS є одним із провідних виробників, що спеціалізується на виготовленні рентгеноспектральних аналізаторів для нафтової промисловості та виявлення токсичних елементів у сфері екологічного контролю. XOS пропонує портативні та лабораторні XRF-прилади, які керуються одним натисканням кнопки. Інноваційна рентгенівська флуоресцентна технологія забезпечує неперевершену точність приладів. Простота використання та надійність аналізаторів дозволяють працювати в складних умовах від мобільних фургонів до нафтопереробних заводів і трубопровідних терміналів у відповідності з нормативними документами.

Аналізатори серії Sindie від XOS — широко визнані прилади для вимірювання низьких концентрацій сірки в продуктах переробки нафти. Це єдині аналізатори, які відповідають стандарту ASTM D7039, а також підтримують вимоги ISO 20884 та D2622 (залежно від моделі). 

Аналізатори серії Petra відповідають стандартам D4294, ISO 8754 і D8252 і використовуються для кількісного визначення високого вмісту сірки у різних матрицях (сира нафта, вуглеводні з високою масовою часткою сірки).

Хвильодисперсійний аналізатор загального вмісту сірки XOS Sindie 

Модельний ряд Sindie включає 3 базові моделі з різними модифікаціями. 

Sindie 7039 відповідає методам ASTM D7039 та ISO 20884 і забезпечує швидке тестування зразків сірчаного палива з вмістом сірки від 0,15 до 3000 ppm на терміналах нафтопроводів, нафтопереробних заводах та у випробувальних лабораторіях. Прилад має компактні розміри та надійну конструкцію, простий у використанні, потребує мінімального обслуговування. Sindie 7039 пропонує багато переваг перед конкуруючими технологіями: він має виняткове співвідношення сигнал/шум, не вимагає витратних газів та не містить високотемпературних операцій.

Sindie 2622 відповідає методам ASTM D2622, D7039 та ISO 20884, що забезпечує повну гнучкість аналізу сірки. Жодних компромісів у визначенні, продуктивності та надійності — це ідеальне рішення для аналізу сірки від дизельного палива та бензину з наднизьким вмістом сірки до важкого мазуту та сирої нафти.

Sindie +Cl — це аналізатор сірки та хлору, який забезпечує два критичних вимірювання одним натисканням кнопки. Прилад затребуваний нафтопереробними заводами й незалежними лабораторіями, дозволяє сертифікувати нафтопродукти за рівнем сірки та одночасно оцінювати вміст хлору для пом’якшення корозії. Sindie +Cl використовує технологію, відому як монохроматична дисперсійна рентгенівська флуоресценція (MWDXRF), забезпечуючи виняткову відтворюваність. Прилад проводить прямий аналіз зразків, тобто може аналізувати навіть найважчі вуглеводні, такі як сира нафта чи залишки коксу, без додаткової пробопідготовки та зміни аксесуарів. Відповідає стандартам EN ISO 20884, ASTM D7039, ASTM D2622, ASTM D7536.

Енергодисперсійні рентгенофлуоресцентні спектрометри серії Petra

Petra 4294 — аналізатор, який використовує технологію рентгенівської флуоресценції з високою роздільною здатністю HDXRF, що забезпечує підвищену точність і можливість аналізувати вміст сірки в широкому діапазоні концентрацій. Надійний прилад має інноваційну систему введення зразків, яка спрямовує випадкові розливи на піддон для збору крапель, у такий спосіб захищаючи важливі компоненти приладу для довготривалої безперервної роботи. 

Аналізатор Petra MAX забезпечує вдосконалений аналіз сірки, а також ще 12 елементів від P до Zn, включно з Ni, V та Fe. Цей надійний настільний аналізатор відповідає стандартам ASTM D4294 та ISO 8754 щодо вимірювання вмісту сірки у вуглеводнях. Petra MAX працює на основі HDXRF із використанням запатентованої XOS подвійно вигнутої кристалічної фокусуючої оптики в поєднанні з високоефективним кремнієвим дрейфовим детектором і монохроматичним джерелом випромінювання. Застосування монохроматора та сучасної фокусуючої оптики є головною відмінністю аналізаторів XOS. Ця провідна в галузі технологія зменшує фоновий шум і збільшує вихідне співвідношення сигнал/шум, забезпечуючи низькі межі виявлення та високу точність. При цьому прилад Petra MAX не потребує для роботи гелію, вакуумного насоса чи тривалої підготовки зразка.

Рентгенофлуоресцентні аналізатори з хвильовою дисперсією Sindie серії R для визначення вмісту сірки

Наступне покоління аналізаторів сірки Sindie R1, R2 та Sindie R3 від компанії XOS забезпечує неперевершену точність із покращеним керуванням даними, зручним користувацьким інтерфейсом та ще більшою простотою використання.

Енергодисперсійні рентгенофлуоресцентні спектрометри серії PETRA

Аналізатори серії Petra відповідають стандартам D4294, ISO 8754 і D8252 і використовуються для кількісного визначення високого вмісту сірки у різних матрицях (сира нафта, вуглеводні з високою масовою часткою сірки).

Лабораторне обладнання SocTrade | Мапа сайту
Дизайн сайту — «Sponge»