Компанія SocTrade є офіційним дистриб'ютором в Україні аналітичного обладнання американської корпорації PerkinElmer. В даний час системи рідинної хроматографії LC 300 PerkinElmer — це найбільш високопродуктивна й потужна платформа для лабораторій в усіх галузях промисловості.
Серія LC 300 призначена для забезпечення необхідної швидкості, продуктивності та простоти роботи лабораторій. Системи відрізняє висока чутливість і точність, щоб задовольнити очікування споживачів і нормативні вимоги.
Хроматографи LC 300 мають ряд інноваційних рішень, які підвищують точність і відтворюваність результатів, а також довговічність роботи важливих елементів системи.
Основні модулі хроматографічних систем LC 300:
Хроматографічна платформа PerkinElmer LC 300 об'єднує можливості передової високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ) та ультрависокопродуктивної рідинної хроматографії (УВЕРХ) з інтуїтивно зрозумілим управлінням приладом і потужним аналізом даних.
Що таке рідинна хроматографія
Рідинна хроматографія — це потужний інструмент для розділення складних, багатокомпонентних сумішей речовин різного походження та природи.
Розділення відбувається за рахунок перерозподілу компонентів сумішей між рухомою та нерухомою фазами. У потоці рухомої фази (елюента) аналіти з різним ступенем утримуються на сорбенті (нерухомій фазі), що призводить до розділення суміші та послідовного виходу аналітів з хроматографічної колонки з подальшим детектуванням.
Сучасні рідинні хроматографи успішно справляються з вирішенням повсякденних і складних завдань в таких сферах, як тестування та безпека харчових продуктів, фармацевтичний контроль, контроль якості в хімічній та нафтовій промисловості, екологічна безпека, медичні дослідження.
Які типи рідинних хроматографів існують
За своїми функціями рідинні хроматографи підрозділяються на препаративні та аналітичні. Препаративні хроматографи використовуються для фракціонування й очищення зразків від домішок та отримання різних фракцій компонентів.
Аналітичні хроматографічні системи призначені для якісного та кількісного аналізу зразків. Існують також напівпрепаративні хроматографи, які об'єднують у собі можливості очищення/фракціонування зразка, а також якісного та кількісного аналізу.
Системи аналітичної рідинної хроматографії. Основні компоненти
Аналітична рідинна хроматографія представлена системами ВЕРХ (HPLC), УВЕРХ (UHPLC) і УРХ (UPLC).
Високоефективну рідинну хроматографію називають також «рідинна хроматографія високого тиску». При проведенні хроматографії високого тиску розчинник (елюент) подається в колонку під напором з використанням насоса високого тиску.
Систему рідинної хроматографії можна порівняти з травною системою організму,-де на кожному етапі відбуваються певні процеси.
Насосна система
Серце рідинного хроматографа — насос для подачі елюента (рухомої фази) в систему. Його завдання подавати з певною швидкістю потоку необхідну суміш розчинників. Сучасні насоси дозволяють комбінувати кілька розчинників і при необхідності змінювати їх співвідношення в процесі аналізу.
Насоси для ВЕРХ забезпечують максимальний тиск ~ 700 бар/10000 psi і швидкість потоку до 2–3 мл/хв. У системах УВЕРХ використовуються насоси з максимальним тиском ~ 1200 бар/18000 psi і швидкістю потоку до 2 мл/хв.
Автоматична система підготовки та введення зразка
У автосамплері в автоматичному режимі може відбуватися розведення, змішування/дериватизація зразків, а також відбір потрібного об’єму зразка для введення в потік елюента.
У найсучасніших системах ВЕРХ/УВЕРХ LC 300 виробництва PerkinElmer автосамплер в стандартній комплектації включає лоток на 100 віал об’ємом 1,5–2 мл. Однак висока гнучкість системи легко дозволяє розширити можливості та ємність автосамплера до більш ніж 750 зразків, завдяки використанню різних планшетів і мікропланшетів.
Важлива перевага автосамплера LC 300 PerkinElmer — можливість підтримувати максимальний тиск, що забезпечується насосом. Це дозволяє оптимально використовувати весь потенціал системи подачі елюента. Ще одна корисна опція — термостатування зразків в автосамплері від 4 до 40 оС. Це важливо, зокрема, при аналізі температурно нестабільних і летких зразків.
Хроматографічні колонки
З автосамплера в потоці елюента зразок потрапляє в хроматографічну колонку. Тут відбувається розділення зразка на шукані компоненти (аналіти).
Колонки для рідинної хроматографії відрізняються розмірами, типами сорбенту (нерухомої фази) і розміром зерна сорбенту. Як правило, в системах ВЕРХ використовуються колонки з більшим зерном сорбенту — близько 3–10 мкм. Відповідно, в системах УВЕРХ застосовуються колонки з більш щільною упаковкою сорбенту з розміром зерна 3 мкм і нижче. Це, в свою чергу, визначає необхідність використовувати насоси з більшим чи меншим тиском.
Нерідко хроматографічні колонки обладнуються вбудованим або зовнішнім термостатом для нагріву або охолодження в необхідному діапазоні температур. Це дозволяє більш повно й чітко проводити розділення компонентів сумішей.
В останні роки системи УВЕРХ набирають все більшої популярності завдяки високій ефективності. Ці системи забезпечують кращу ступінь розділення аналітів і менший час аналізу в порівнянні з ВЕРХ-системами. Таким чином, зменшується собівартість аналізу й підвищується пропускна здатність лабораторії.
Детектори
Лінійка рідинних хроматографів ВЕРХ/УВЕРХ LC 300 PerkinElmer представлена 5 типами детекторів власного виробництва:
Також існує можливість підключати інші типи детекторів різних виробників.
Управління хроматографом та аналіз даних
Сучасні хроматографічні системи поставляються в комплекті з програмним забезпеченням.
Інноваційне потужне ПЗ PerkinElmer SimplicityChrom створено з урахуванням зростаючих потреб користувачів і нормативних документів:
Програмна платформа SimplicityChrom надає інструменти, необхідні для забезпечення відповідності стандартам FDA 21 CFR (частина 11) і в цілому дозволяє економити час, зусилля і матеріальні ресурси. Програмне забезпечення SimplicityChrom дозволяє інтегрувати рідинні хроматографи в користувацьку систему LIMS — систему реєстрації та обробки даних досліджень.