+380 (48) 740-46-77

Екологічний контроль: мікропластик у воді

Щороку виробляється майже 400 мільйонів тонн пластику. Водночас на звалищах вже знаходиться пластик, орієнтовний обсяг якого оцінюється приблизно у 5 мільярдів тонн. З часом він розпадається і потрапляє в навколишнє середовище, в тому числі у вигляді мікропластику. 

Мікропластиком називають будь-який пластиковий матеріал розміром понад 1 мікрон і менше 5 міліметрів. Він може складатися з волокон целюлози, поліпропілену, поліестеру, ПТФЕ та інших речовин. 

Було підраховано, що протягом року одна людина вдихає з повітрям приблизно 53700 мікропластичних частинок. Недавнє дослідження виявило мікропластик глибоко в легенях людей. 

Потребує детального вивчення й проблема забрудненості водних ресурсів мікропластичними відходами. Наразі, пластмаса вже є найпоширенішим типом морського сміття, знайденого в океанах. І ця проблема буде тільки зростати. 

Для визначення поширеності та джерел забруднення мікропластиком навколишнього середовища були використані різні методи тестування.

Найкращі можливості для ідентифікації полімерних матеріалів надає ІЧ-спектроскопія. Швидкі та точні результати показує ІЧ-спектроскопія для визначення великих, понад 100 мікрометрів частинок пластику. Для мікропластику розміром до кількох мікрометрів використовують ІЧ-мікроскопію.

Наразі, інфрачервоні методи ідентифікації були прийняті як стандартні методи для виявлення та ідентифікація мікропластику в різних середовищах і в широкому діапазоні матриць зразків. 

Створені компанією PerkinElmer системи ІЧ-Фур'є візуалізації Spotlight дозволяють проводити аналіз на вміст мікропластику різноманітних зразків: морської та прісної води, осадових порід, повітря, біологічних матеріалів, побутових та споживчих товарів. Аналіз за допомогою ІЧ-мікроскопів виявляє наявність, ідентифікує, визначає розмір та кількість присутніх частинок мікропластику. Розроблені рекомендації щодо всіх етапів робочого процесу, починаючи з відбору та підготовки зразків до оптимальних налаштувань обладнання.

Найсучасніший ІЧ-мікроскоп Spotlight 400 PerkinElmer створює надзвичайно чіткі ІЧ-зображення швидше, ніж будь-коли раніше, з можливістю збирати 170 високоякісних спектрів в секунду, охоплюючи весь середній ІЧ діапазон спектра. Вибір розміру пікселя від 50 до 1,56 мікрон дозволяє оптимізувати вимірювання для швидкості або деталізації.

Прилад поєднує в собі високу швидкість збору даних, неперевершену чутливість і простоту використання. Програмне забезпечення SpectrumIMAGE забезпечує повний контроль над мікроскопом, включно з фокусуванням на зразку, регулюванням освітлення та положення столика, дозволяє перемикатися між режимами аналізу зразків та має розширені функції обробки даних і візуалізації. 

Патентований комплекс детекторів об’єднує один високочутливий детектор для максимальної ефективності сбору даних в одній точці та матрицю детекторів, яка дозволяє швидко досліджувати великі площі зразків для побудови ІЧ-зображень. 

За допомогою системи Spotlight 400 протягом декількох хвилин можна отримати унікальну інформацію про хімічний склад зразків, виявити гомогенні області і визначити неоднорідності у складі та структурі матеріалів, отримавши таким чином важливу інформацію про склад зразка, дефекти і домішки. 

Для використання з системами Spotlight доступні додаткові аксесуари, які дозволяють розширити ІЧ-мікроскопію для різноманітних випробувань. Додаткові аксесуари для ППВВ (ATR) візуалізації забезпечують ІЧ-зображення з надзвичайною деталізацією, що надає найкращі в галузі результати. Унікальна конструкція кристала забезпечує контакт з великою площею із високою оптичною ефективністю в ІЧ діапазоні.  Системи ІЧ-Фур'є візуалізації Spotlight компанії PerkinElmer дозволяють отримувати величезний масив інформації з найменших зразків.

Лабораторне обладнання SocTrade | Мапа сайту
Дизайн сайту — «Sponge»