+380 (48) 740-46-77

Інфрачервоні аналізатори (БІЧ)

ІЧ аналізатори: опис принципу дії

Інфрачервоні аналізатори (БІЧ) — це багатофункціональні експрес-аналізатори, які проводять одночасне вимірювання різних показників шляхом сканування зразка випромінюванням у ближній інфрачервоній області. Різні речовини мають різні властивості й по-різному поглинають світло. Це дозволяє використовувати випромінювання для дослідження компонентного складу зразка. БІЧ спектрометри використовують електромагнітні хвилі в діапазоні 700–2500 нм.

За допомогою приладів ІЧ спектроскопії можна виявити компоненти сумішей, які поглинають світло в ближній інфрачервоній області спектра. Це — органічні речовини та вода, яка має дуже сильне поглинання в ближньому ІЧ-діапазоні.

ІЧ аналізатори є технологічно складними приладами для оптичних вимірювань. Вони забезпечують не тільки сканування зразка, але й реєстрацію отриманого спектра, а також за допомогою вбудованого комп'ютера обробляють та інтерпретують результати аналізу.

Сьогодні такі прилади знаходять широке застосування в зерновій, борошномельній та комбікормовій галузях, а також використовуються для аналізу готових харчових продуктів. Технологія NIR — інфрачервоної спектроскопії в ближньому діапазоні зарекомендувала себе як швидкий і недорогий спосіб вимірювання, наприклад, вмісту білка, жиру, вологи, сухих речовин в різних продуктах.

Які параметри можна визначати за допомогою інфрачервоних аналізаторів?

ІЧ-аналіз — надійний метод, який вже майже півстоліття використовується в сільському господарстві. Сучасне обладнання значно спростило проведення спектроскопії. Сьогодні ІЧ-спектроскопічні дослідження стали доступними як ніколи: їх можна проводити не тільки в стаціонарних лабораторіях, але й в польових умовах. Інфрачервоні аналізатори дозволяють з високою точністю визначати важливі параметри якості харчової та агропродукції:

 • Вологість
 • Білок
 • Жир
 • Крохмаль
 • Клітковина
 • Цукор
 • Зольність
 • Амінокислоти

і багато іншого.

Які види ІЧ аналізаторів існують?

Лабораторні інфрачервоні експрес-аналізатори мають серйозні переваги в порівнянні з традиційними лабораторними методами. Вони дозволяють:

 • значно швидше проводити аналіз
 • отримувати надійні результати, що не залежать від людського фактора
 • прості в експлуатації
 • можуть використовуватися персоналом без спеціальної підготовки.

Потокові аналізатори використовуються для контролю технологічних процесів у режимі реального часу. Можуть встановлюватися в будь-яких критичних точках виробництва, над конвеєрними лініями й легко інтегруються в існуючі системи управління підприємством. У приладах використовуються вбудовані цифрові камери, за допомогою яких одночасно виконуються безперервні вимірювання кількох параметрів.

Зазвичай такі аналізатори управляються спеціалізованим програмним забезпеченням на базі веб-технологій. Це забезпечує віддалений доступ оператора до приладу й результатів досліджень з будь-якого комп'ютера. Завдяки безперервному моніторингу підприємство може оптимізувати технологічні процеси та збільшити вихід продукції стабільної якості.

Переваги інфрачервоних аналізаторів (NIR)

Використання ІЧ-аналізаторів не тільки істотно скорочує час аналізу, але й виключає необхідність використання шкідливих хімічних реактивів, покупку додаткових приладів для пробопідготовки. І найголовніше — зводить до мінімуму вплив «людського фактора».

Серед головних особливостей ІЧ-аналізаторів:

 • Швидкість — аналіз декількох параметрів менш ніж за хвилину. Інфрачервоні експрес-аналізатори дозволяють проводити дослідження набагато швидше, ніж традиційні лабораторні методи.
 • Простота використання — рутинні аналізи можуть виконуватися нетехнічним персоналом, сучасні прилади не вимагають спеціального навчання персоналу.
 • Висока точність — результати, отримані на БІЧ-аналізаторах, відмінно корелюють з результатами арбітражних методів.
 • Низька вартість експлуатації.

Де купити ІЧ-аналізатори в Україні?

Компанія SocTrade є ексклюзивним дистриб'ютором в Україні провідного світового виробника лабораторного обладнання PerkinElmer / Perten Instruments.

Шведський виробник Perten Instruments розробляє і продає інструменти для БІЧ-аналізу з початку 1980-х років і сьогодні пропонує широкий спектр моделей для різного використання. Всього Perten Instruments продала по всьому світу понад 10 000 інфрачервоних аналізаторів для контролю якості в харчовій та сільськогосподарській промисловості. Розробка універсальних і поточних ІЧ експрес-аналізаторів успішно триває й після придбання компанії в 2014 році американською корпорацією PerkinElmer вже під їхнім брендом.

ІЧ-аналізатор цільного зерна та борошна Інфраматик 9500

Інфраматик 9500 — найсучасніший і точний аналізатор зерна, забезпечує найвищу доступну точність. Аналізує широкий спектр зернових і олійних культур на вміст вологи, білка, жиру та інші параметри менш ніж за 30 секунд.

ІЧ-аналізатор цільного зерна Інфраматик 8800

Інфраматик 8800 — портативний БІЧ-аналізатор нового покоління для визначення вмісту білка, вологи та жиру в зерні й олійних культурах. Надійний і точний, цей прилад спеціально розроблений для аналізу в польових умовах, в місцях зберігання та переробки зерна. Оснащення GPS дозволяє здійснювати відбір проб у конкретних точках для створення карти врожаю. Таким чином, можна приймати обґрунтовані рішення зі збирання та сортування зерна.

Універсальний ІЧ-аналізатор DA 7250

Аналізатор DA 7250 — це прилад третього покоління з діодною матрицею, розроблений спеціально для аналізу в харчовій та сільськогосподарській галузі. Він поєднує в собі видатну аналітичну точність зі швидкістю, простотою використання, міцністю й універсальністю. Калібрування DA 7250 доступні для широкого спектру зразків і дозволяють вимірювати вологу, білок, жир, клітковину, крохмаль і багато інших параметрів.

Потоковий ІЧ-аналізатор DA 7350

Потоковий ІЧ-аналізатор DA 7350 — сучасний та універсальний прилад для визначення характеристик таких продуктів, як зерно, борошно, шрот, порошки, пластівці, гранули, сиропи в трубах, жолобах і ланцюгових конвеєрах. У реальному часі виконує багатокомпонентні вимірювання продукту на технологічній лінії, надаючи актуальну інформацію для управління процесом і моніторингу якості.

Потоковий ІЧ-аналізатор DA 7440

Потоковий ІЧ-аналізатор DA 7440 — вдосконалений онлайн БІЧ-аналізатор для контролю якості продукції на відкритих стрічкових транспортерах. Незамінний для підприємств харчової та агропереробної промисловості.

Лабораторне обладнання SocTrade | Мапа сайту
Дизайн сайту — «Sponge»