+380 (48) 740-46-77
  • Новинки PerkinElmer

  • Загальнолабораторне обладнання

  • Аналіз нафтопродуктів

  • Аналіз агропродукції

  • PerkinElmer

  • Аналізатор вологи та натури

Крок у майбутнє

Компанія SocTrade спільно з партнером CHOPIN Technologies реалізує проект сучасної лабораторії оцінки якості для хлібопекарської промисловості в Одеському національному технологічному університеті. Про завдання та перспективи розвитку проекту — розповідає ректор Університету Богдан Вікторович Єгоров.

Про цілі спільного проекту

Ми об'єднали наші зусилля для вирішення проблем, які турбують зернопереробну галузь. Для цього потрібна взаємодія науки, виробників обладнання, аграрних та харчових підприємств.

Мета проекту — досягнення найвищої якості, яка дозволить відповідати інтересам вітчизняних та зарубіжних споживачів. А також управління за допомогою контролю якості розвитком асортименту та обсягами виробництва, задоволення зростаючих потреб у якісній продукції.

Я дуже радий, що компанія SocTrade та CHOPIN Technologies пішли на таку масштабну співпрацю. Створили експериментальну лабораторію, де будуть встановлені найсучасніші прилади з великими можливостями. Це дозволить проводити не просто оцінювання  якихось окремих зразків або відповідати на якісь окремі питання, а й проводити системні дослідження — це крок у майбутнє. Результати цих досліджень стануть основою політики розвитку того чи іншого напряму діяльності підприємства та навіть галузі. Це дуже важливий момент.

Чому важливий контроль якості

Контроль якості — це головний фактор успіху в будь-якій справі, а особливо в харчовому та зернопереробному секторі. Без нього просто неможливо ефективно експлуатувати виробниче обладнання, а воно дуже дороге. І коли вкладаються великі кошти в організацію виробництва, то заморожувати їх, не даючи потрібного очікуваного ефекту, — дуже погано. На контролі якості часто, на жаль, економлять. Я це бачив на підприємствах: одне збудували, інше закупили, а на лабораторії заощадили. Це дуже небезпечний підхід, тому що всі ці вкладені гроші не дадуть своєчасно фінансової віддачі. Лабораторія має працювати. Тут інше питання. Споживач лабораторної продукції, підприємство-переробник потребує більш прецизійного ставлення до вирішення тих чи інших виробничих завдань. А для цього лабораторія з обладнанням для високоточного аналізу, кваліфіковані фахівці мають стати єдиним елементом загальної системи досягнення результату.


Які прилади будуть встановлені в експериментальній лабораторії Академії

Вже привезли пристрій для комплексного дослідження якості борошна AlveoLab. Це єдиний апарат, визнаний у всьому світі для комплексної оцінки показників якості зерна та борошна. З його допомогою визначається сила борошна, хлібопекарські властивості борошна, ВПС (водопоглинальна здатність борошна), еластичність та пружність тіста. Планується встановлення автоматичного приладу для визначення пошкодженого крохмалю SDmatic, системи Perten Glutomatic 2000 для визначення кількості та якості клейковини у борошні та зерні, а також іншого обладнання.

Про напрямки роботи лабораторії

Ми націлені на проведення наукової роботи, а також будемо проводити дослідження згідно із запросами підприємств. Впровадження нових розробок у виробництво та отримання конкретного фінансового результату підприємствами — ми прагнемо цього всіма силами.

Звісно, ​​ще одна головна та дуже важлива мета — люди, кадри, які вирішують усе. Здорово, коли студенти навчаються на сучасному обладнанні та беруть участь у конкретних роботах. Ми збираємося залучати студентів до вирішення реальних виробничих проблем. Підвищення якості навчання це дуже важливий аспект.

І ще один напрямок — підвищення кваліфікації працівників агропідприємств. Потреба у цьому назріла. Таким чином, наші головні цілі — підвищувати кваліфікацію, навчати та проводити дослідження.


Формула успішного партнерства 

Ми співпрацюємо з SocTrade вже майже два десятиліття. У роботі фахівців компанії приваблює відкритість, здатність до діалогу, відданість принципам глибокої аналітики та системного планування. А також здоровий авантюризм, який допомагає пробувати та розвивати нові напрямки. Пригадую 2013 рік, економічна криза, а ми спільно засновуємо Школу кормів. І директор SocTrade входить до наукової ради Школи. З того часу щороку проводимо цей захід: лекції, майстер-класи, демонстрація нового обладнання. Проект живе та розвивається. Такий формат спілкування дозволяє зібрати більше друзів та однодумців, більше даних для узагальнення та аналітики. На мою думку, відмінна риса компанії SocTrade — уміння дивитися в майбутнє.

Лабораторне обладнання SocTrade | Мапа сайту
Дизайн сайту — «Sponge»